Zobacz również

Powiązane wpisy

Stan deweloperski – co to jest?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Kupienie nowego mieszkania jest sporym wydatkiem i również związane jest z koniecznością podjęcia szeregu kluczowych decyzji. Gdy chcesz zdecydować się na nowe mieszkanie, w takim przypadku zwykle do wyboru masz dwie opcje wykończeniowe – tańszy stan deweloperski oraz droższy stan „pod klucz”.
Najwięcej kupujących mieszkania z rynku pierwotnego decyduje się na opcję deweloperską, ale nie tylko ze względu na jej niższą cenę, ponieważ mieszkanie, jakie się wtedy otrzymuje jest praktycznie niewykończone i trzeba szeregu prac, aby móc się do niego wprowadzić.
Stan deweloperski równi się w zależności od dewelopera oraz od samej inwestycji, dlatego też w przypadku bardziej prestiżowych nieruchomości może być on lepszy od tych ekonomicznych. Wobec tego zawsze warto dowiadywać się, co deweloper oferuje w stanie deweloperskim.
Stan deweloperski to:

gołe ściany, które należy pomalować lub wyrównać i pomalować

wylewka betonowa na podłodze, może ona wymagać wyrównania

brak zamontowanych drzwi wewnętrznych, które trzeba osadzić we własnym zakresie

brak parapetów, chociaż czasami są one już zamontowane

brak kafelków w łazience i toalecie, dlatego trzeba kłaść je samodzielnie

Aby można było zamieszkać w danym lokum, odpowiednie czynności musi wykonać kupujący i tym samym zaoszczędzić na robociźnie lub też może powierzyć je ekipom specjalizującym się w wykończeniówce. Można wówczas wybrać odpowiednie materiały w swoim guście z różnych dostępnych w sklepach.
Zatem stan deweloperski to w większości przypadków najlepsze rozwiązanie, ale pamiętaj o tym, że jeżeli nie masz czasu na czekanie i zależy ci na świetnym efekcie bez prowadzenia prac samemu lub poszukiwania ekipy wykończeniowej, w takim przypadku warto wziąć również pod uwagę stan „pod klucz”, gdy wszystkie powyższe prace mogą być wykonane prze ekipy dewelopera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka oferta nie jest zawsze dostępna – gdy interesuje cię sprzedaż mieszkań Białołęka w Warszawie oraz inne popularne dzielnice oferują wykończenia „pod klucz”, z kolei rzadziej można skorzystać z nich w mniejszych miejscowościach.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy